Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme Nedir?

Kalıcı dudak makyajı yöntemlerinden biri olan olan dudak renklendirme, küçük iğneler kullanılarak dudaklara renk pigmenti ekleme işlemidir. Yaş ilerledikçe, dudaklar canlılığını ve rengini kaybeder. Dudak içi renklendirme sayesinde, dudaklara kendi renk tonundan birkaç ton daha koyu bir renk uygulanarak canlı bir görünüm elde edilebilir. Kalıcı dudak makyajı, herhangi bir rahatsızlıktan dolayı dudak rengini kaybeden ya da kozmetik ürünlere alerjisi olan kadınlar tarafından da tercih edilebilir.

Dudak Renklendirme İşlemi

Dudak kalıcı makyaj işlemi esnasında güzellik uzmanı tarafından incelenir ve önce dudağınıza istediğiniz şekil verilir. Daha sonra bu çizime göre uygulama yapılır. Kalıcı makyaj dudak kontürü ve renklendirme işlemleri esnasında doğal bir görünüm yakalanabilmesi için işlemi uygulayan kişinin deneyimli olması büyük önem taşır. Sizin isteğiniz doğrultusunda kalıcı dudak makyajı renkleri içerisinden yüzünüze en uygun rengi seçtikten sonra güzellik uzmanı gölgelendirme işlemi ile dudaklarınızı doğal ve canlı bir görünüme kavuşturur. Gölgelendirme işlemi yeterli tecrübesi olmayan bir uzman tarafından gerçekleştirilirse, doğal bir görünüm elde edilemeyebilir.

Dudak Renklendirme Prosedürleri

Doğal Görünümlü Dudak Kontürü: Dudak çerçevenizi doğal bir tonla ya da daha belirgin bir renkle yeniden çizme ve belirginleştirme işlemidir.

Kontür ve Yumuşak Renkler ile Gölgeleme: Doğal ve daha dolgun bir görünüm yaratmak amacıyla yumuşak bir renk tonuyla dudak hatlarının belirginleştirilmesi işlemidir.

Dudak Renklendirme: Kalıcı makyaj dudak renkleri içinden en uygun ton belirlenir. Dudaklar tamamen boyanır, ağız kuvvetli bir görünüm kazanır, dudaktaki asimetrik görüntü yok edilir.

Ombre Dudaklar: Bu uygulamada dudaklara koyu bir renk ile çerçeve çizilir ve renk dudak içine doğru aşamalı olarak gölgelendirilir. Yine de doğal bir dudak görünümü sağlar.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Süre Dayanır?

Cildinize yaptırdığınız geleneksel dövmelerin aksine, dudak renklendirme işlemi geçicidir. Dudaklarınız iyileştikten sonra uygulanan renkte bir miktar solma olabilir, iyileşme evresinde bu normal bir durumdur. Dudaklarınızın iyileşmesinin ardından cilt yapınıza bağlı olarak dudak renklendirme işlemi yaklaşık 2-3 yıl kalıcı olabilir. Dudağınıza uygulanan stile göre bazı dudak içi renklendirme işlemlerinin etkisi sadece birkaç ay da sürebilir. İşlem görmeniz gereken seans sayısı ve rötuş seansına gelmeniz gerekip gerekmediği hakkında güzellik uzmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

Dudak Renklendirme Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ağız hijyenimize ne kadar dikkat edersek edelim, ağzımızın içi bakteriler ile doludur. Bu durum da dudaklarda enfeksiyon oluşması riskini arttırır. İşte bu nedenle renklendirme işleminden sonra dudaklarınızın bakımına dikkat etmelisiniz:

  • İşlemden sonra bir süre boyunca dudaklarınızı su ile temas ettirmemelisiniz. Bu durum dudaklarınızda yara ya da alerji oluşumuna neden olabilir.
  • İşlem sonrası bir hafta boyunca dudaklarınızı antibakteriyel nemlendirici kremler ile nemlendirmelisiniz.
  • Yemek yedikten ya da sigara içtikten sonra dudaklarınızı alkol içermeyen bir dezenfektan ile temizlemelisiniz.

İşlem öncesinde ya da sonrasında kan sulandırıcı ilaç kullanmamalısınız.

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!