Gebze Saç Ekimi Merkezi

saç ekimi merkezi

Saç kaybı yaşayan, saçları dökülen kişiler için hem doğal hem de kalıcı olarak yeniden saç kazandırmanın en kolay yolu saç ekimidir. Saçın dökülmüş olduğu bölgelere yapay değil, kişinin dökülen doğal saçları eklenir. Saç ekimi sırasında kullanılacak olan saçlar, kişinin saç dökülmesi olmayan bölgelerinden alınacaktır. Estedore Saç Ekimi Merkezi’nin hizmetinin amacı, kişinin kendi doğal saçlarını kullanarak, saç çıkmayan bölgeye takviye yapmaktır.

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Kadınlara nazaran erkeklerde daha sık saç dökülmesi meydana geliyor. O nedenle erkekler saç ekimini daha sık yaptırıyor. Özellikle 50 yaşın üzerindeki erkeklerin neredeyse %50’sinde saç dökülmeleri görülüyor. Saç dökülmelerinin sadece erkeklerin başına geldiğini söylemek hatalı olur. Kadınlarda da saç dökülmeleri, seyrekleşme problemleri olabiliyor.

Saç Neden Dökülür?

Saç dökülmelerinin en temel nedenlerinden biri genetiktir. Eğer ki aile bireylerinde saç dökülmesi sorunu varsa bu ailedeki herkese genetik olarak aktarılabilir. Bunun yanında travmatik bir olay sonucunda strese bağlı olarak da saç dökülmeleri meydana gelebiliyor. Tıbbi rahatsızlık sonucunda da saç dökülmeleri oluşabiliyor. Saç dökülmesi her zaman saç ekimi gerektirmez. Ancak, dökülme sonucunda deri görünüyorsa o zaman saç ekimi yapılabilir.

Saç ekimi yapılacaksa bunun için yeterli kök bulunması gerekiyor. Saç dökülmesinin nedeni ne olursa olsun yeterli saç kökü varsa ekim yapılabilir. Kaş, sakal ya da bıyık bölgelerine de ekim sağlanabiliyor.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

En çok tercih edilen ise FUE ve FUT yöntemleri oluyor. FEU yönteminde saç kökleri tek tek alınır ve döküm oluşan bölgeye ekilir. FUT yönteminde ise ense bölgesinden bir deri hattı çıkarılır. Bu deri hattında saç olması gerekir. Bu deri saçsız bölgeye eklenir.

Saçın rengi, yapısı ve genetiği yapılacak ekimin başarı yüzdesini etkileyen özellikler arasınadır. İki yöntem arasından hangisinin seçileceği de yine kişinin deri yapısı, saç yapısı ile alakalıdır. Her ne kadar FUE yöntemi iz bırakmadığı için tercih ediliyor olsa da bazı kişilerin bünyesin FUT yöntemi ile saç ekimine müsaittir. Saç ekimi için sizlere profesyonel destek veriyoruz.

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi pek çok insanın kellik problemi ile karşılaşınca baş vurduğu tedavi yöntemlerinden biridir. Bu noktada saç ektiren ya da saç ektirmeyi düşünen insanların belli soruları olabiliyor. Bu sorulardan biri de saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir? Sorusudur. Bu soruya cevaben yazımızı kaleme aldık.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrası saç mümkün olduğu sürece açık bırakılmalıdır. Böylelikle mevcut saç kökleri oksijenden ve temiz havadan yararlanarak oluşan yaralardaki kabuklar kolay iyileşir bu da operasyon sonrası iyileşme sürecini hızlandırır. Saç ekimi sonrası bir süre yaralar geçinceye kadar saç su ile mutlaka temas etmemelidir…

Saç Ekimi Sonrası Kafada Şişlik Olur Mu? Nedeni Nedir? Ne Zaman Geçer?

İlerleyen teknoloji ile birlikte estetik konusunda da pek çok yenilik hayatımıza girdi. Bu noktalardan biri de saç ekimidir. Saç ekimi pek çok insanın dış görünüşü için geçirdiği bir operasyon olarak karşımıza çıkar. Böylelikle saç oldukça gür ve doğal gözükür. Ancak saç ekimi sonrası kafada şişlik olur mu sorusu pek çok insanın merak ettiği bir konudur.