Kalıcı Dipliner

Kalıcı Dipliner Nedir?

Makyaj sevmeyen hanımların bile zamanı geldiğinde “makyaj tercihi” olan dipliner, günlük göz makyajında önemli bir yer tutuyor. Doğal görünümlü eyeliner görüntüsü isteyenlerin tercihi dipliner, herkes için kolay bir makyaj uygulaması değil. Düzgün simetride ve doğru bir açıyla çekilmeyen dipliner, kişiyi “estetik görünümden” uzaklaştırabilir. İşte tüm bu sorunsallara dur diyen kalıcı dipliner uygulaması hakkında en çok merak edilen soruların yanıtları!

Makyaj rutinlerinin bir parçası olan dipliner, eyelinera nazaran daha doğal ve sade makyaj sevenlerin tercihi. Göz kapağının bittiği ve kirpik hattının başladığı bölgeye uygulanan dipliner, gözlere derinlik kattığı içinse birçok kadının merak salarak uyguladığı bir makyaj rutini. Ancak; herkes dipliner’i doğru açılarla ve simetrik bir şekilde uygulayamayabiliyor. Günün herhangi bir zaman diliminde yenilenmesi gereken dipliner makyajında “kalıcılık” arayanlar ise artık kalıcı makyaj uygulamalarına yöneliyor.

Pudra, fondoten yada ruj kullanmadığınız anlarda dahi gözlerinizde “makyaj varmış” gibi görünüm veren kalıcı dipliner uygulaması, gözleri ön plana çıkartmak isteyenler için ideal bir seçenek. Gözü büyütmek için yapılan makyaj hilelerine dahi son veren kalıcı dipliner işlemi ile artık saatlerce göz makyajı yapmak zorunda kalmaya son! Dikkat çekici makyaj denildiğinde diplinerin önemini bilen herkes, artık kalıcı makyaj uygulamalarından birisi olan kalıcı dipliner işlemini yaptırıyor.

Dipliner makyajının dezavantajlarından sizi kurtaran kalıcı dipliner uygulaması, estetik bir kalıcı makyaj tekniği olarak bilinmektedir. Dövme yöntemleriyle sık sık karıştırılan bu uygulamanın belirli bir süre kalıcılığı vardır. Geleneksel kalıcı dövme yöntemlerinden birisi olmayan kalıcı dipliner, cildin belirli bir katmanına kadar uygulanmaktadır. Bu nedenle; cilde, kişiye ve kullanılan boyaların kalitesine göre kalıcılık süresi 2 yıl ila 3 yıl arasında değişebilmektedir.

Kalıcı Dipliner Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj dipliner öncesinde anestezik krem sürülür ve etkisi gösterdiği anda işlem başlatılır. Kalıcı makyaj dipliner uygulaması için sözleştiğiniz kalıcı makyaj uzmanı, sizin taleplerinize ve göz şeklinize göre en iyi “çizimi” yapar ve size gösterir. Eğer ki çizilen dipliner çizgisi ve göz formu hoşunuza gider ise “gerçeğe” dönüştürmek için renk pigmentleri seçilir ve kalıcı makyaj dipliner cihazı ile taslak üzerinden dipliner uygulaması başlatılır.

En iyi kalıcı dipliner işlemi ise elbetteki kalıcı dipliner uzmanı tarafından yapıldığı taktirde mümkündür. Kalıcı makyaj ve dipliner işleminde tecrübe ve teknik bilgi açısından oldukça donanımlı olan kalıcı dipliner uzmanı kişiler, sizin tüm taleplerinizi anlayarak “size en uygun modeli” belirleme ve uygulama konusunda başarılı olacaklardır.

Kalıcı Dipliner Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Kalıcı dipliner yaptıranlar ile karşılaşıldığında “hoş yorumların” alındığı kaçınılmaz bir gerçek. Bu nedenle; kadınların ilgi odağı haline gelmiş bir kalıcı makyaj trendi olan bu uygulama, her geçen gün gitgide daha da yaygınlaşıyor. Ancak, tüm güzellik uygulamalarında olduğu gibi kalıcı dipliner uygulaması yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.
Kalıcı dipliner uygulaması yaptıracak olan kişinin kalıcı makyaj uygulamalarına engel bir sorununun olmaması gerekiyor. Örneğin; kanser hastası olmak, deri hastalıklarına sahip olmak, bulaşıcı hastalıklar taşımak vb. Bu nedenle, kalıcı dipliner uygulamasını yaptırmaya karar vermeden önce bu tür hastalıklara sahip olunmadığı netleştirilmeli ve bu şekilde “uygulamaya” geçilmelidir.

Kalıcı makyaj dipliner uygulaması yaptırmadan hemen önce ise mutlaka alerji testi yaptırmak en doğrusu olacaktır. Zira; alerjik bünyeye sahipseniz kalıcı makyaj dipliner uygulamasını yaptırdığınız taktide “kaşıntı” gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, uygulama öncesinde mutlaka kalıcı makyaj uzmanından test yapmasını rica edin.

Kalıcı makyaj dipliner uygulamasını yaptıracağınız “merkeze yada kişiye” hijyen açısından mutlaka göz atın. Uzun kirli tırnaklara sahip bir kişi yada hijyene dikkat etmeyen bir salona asla ve asla kalıcı makyaj dipliner uygulaması yaptırmayın. Zira; göz bilindiği üzere en önemli uzuvlarımızdan bir tanesi ve gözün enfeksiyon kapması demek sıkıntılı bir süreç demektir. Bu nedenle, hijyen yok ise kalıcı makyaj dipliner uygulamasını yaptırmaktan vazgeçin.

Kadınların kalıcı kaş işleminden sonra en çok ilgi gösterdiği kalıcı makyaj uygulaması olan dipliner makyaj işlemi için mutlaka “ön çizim” yaptırın. Diplinerınızın çizgisi, kalınlığı ve gözünüzdeki duruşunu gördükten sonra “asıl uygulamaya” izin verin. Böylece; 2 ila 3 sene boyunca “beğenmediğiniz bir dipliner” ile gezmek zorunda kalmazsınız.

Dipliner öncesinde acı çekmemek için anestezik krem uygulanmasını mutlaka hatırlatın. Böylece; dipliner uygulanırken asla acı ve ağrı hissetmezsiniz.

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!