Kaş Silme

Kaş Silme Nedir?

Kalıcı kaş makyajı, makyaja başvurmadan mükemmel kaşlara sahip olmanıza imkan tanır. İşlemin sonuçları düzgün olduğunda, bu işlem 7/24 güzel görünmenizi sağlar. Ancak sonuçlar istediğiniz gibi olmadığında hiç memnun olmadığınız bir yüze bakmak zorunda kalmak moralinizi bozabilir.

Fakat endişelenmenize gerek yok, bu gibi durumlarda kaş silme işlemi size yardımcı olabilir. Kaşa yapılan işlem etkisini kaybettiğinde ya da kalıcı makyaj işlemi esnasında bir problem yaşandığında, kaş dövmesi sildirme en etkili çözüm olur. Merkezimize daha çok kalıcı kaş makyajı işlemi için başvurulsa da, ihtiyacı olan kişiler için kalıcı kaş silme hizmeti de sağlanmaktadır.

Kaş Sildirme Nedenleri

  • Dövme yapılan kaşın kırmızı veya gri bir renk alması,
  • Kıl tekniği ya da microblading ile yapılan kaşın farklı bir tekniğe döndürülmek istenmesi,
  • Kalıcı makyaj işleminin solması,
  • Yanlış işlem sonucu kaş uzunluklarının eşit görünmemesi,
  • Yapılan işlemin ya da uygulanan rengin yüz tipine uygun olmaması.

Kalıcı makyaj işlemi yaptırdıktan sonra düzenli olarak bir ilaç kullanmaya başladıysanız, kaş sildirme işlemi öncesinde doktorunuza ve güzellik uzmanımıza danışmanız faydalı olacaktır.

Kaş Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı kaş makyajı işlemi tek seansta kolayca tamamlansa da, kaş sildirme işlemi ne yazık ki daha uzun sürebilir. Bu nedenle daha fazla para harcamamak adına kaşlarınızı yaptırmadan önce kişinin işinde uzman olup olmadığından emin olmanız faydalı olacaktır.

Güzellik merkezimizde iki farklı kaş silme tekniği uygulanmaktadır:

Solüsyonla Kaş Silme: Hatalı ya da silinmesi istenen kaşın üzerine özel bir kaş silme solüsyonu uygulanır ve boyanın deriden çıkması beklenir. İşlem için bazı durumlarda kalıcı makyaj cihazından da yardım alınabilir. Kaş silme solüsyonu, kullanılan kişiler üzerinde yan etkiye sebep olmayacak maddelerden üretilir. Yine de kullanmadan önce güzellik uzmanımızdan fikir alabilirsiniz. Kullanılan boyanın cinsi, koyuluğu ve cilt tipinize göre işlem 1 ila 4 seans arası sürebilir.

Ten Rengi Boya ile Kaş SilmeKalıcı makyaj uygulamasında yapılan ufak hataların giderilmesi işlemidir. Kaştaki söz konusu kusuru gidermek için kalıcı makyaj cihazı ile hatalı bölgeye ten renginde boya uygulanır. 30-45 dakika içerisinde kolayca tamamlanabilen bir işlemdir.

Kaş Silme Acılı Bir İşlem mi?

Kaş silme işlemi öncesinde güzellik uzmanımız ilgili bölgeye lokal anestezi kremi uygular. Bu nedenle acılı bir işlem değildir. Ancak zahmetli bir uygulama olacağı için sabırlı olmanız gerekir. Bazı güzellik salonları ucuz maliyeti nedeniyle kaş ile ilgili olarak yapılan uygulamalarda dövme boyası kullanmaktadır. Bu gibi durumlarda kaş sildirme işlemi ne yazık ki birden fazla seans gerektirebilir.

Kaş Silme Evde Yapılabilir mi?

Çoğu kadın güzellik merkezine gitmeden sorununu çözmek adına kaş silme kremi gibi ürünlere başvurmaktadır. Ancak kalıcı makyaj uygulaması deriye işlendiği için bir uzmana başvurmadan kaş dövme silme kremi kullanmak, kaşlarınızın daha kötü bir şekle bürünmesine sebep olabilir. Bu nedenle kaş kontürü silme gibi işlemler için mutlaka bir kalıcı makyaj uzmanından yardım almalısınız.

Kaş Silme İşlemi Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • İşlem sonrasında cildinize 2 gün boyunca su temas ettirmeyin ve terlemenize neden olacak aktivitelerden uzak durun.
  • Kaşlarınız iyileşene kadar hamam, sauna, havuz gibi ortamlardan uzak durun.
  • Güzellik uzmanımızın verdiği kremi düzenli bir şekilde kullanın.
  • Kaşlarınızın güneş ile temasından kaçının. Güneşli havalarda mutlaka şapka kullanın.

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!