Kirpik Lifting

Kirpik Lifting Nedir?

İnsanların takıntı derecesinde önemsediği bir güzellik göstergesi de uzun ve çekici kirpiklerdir. Gözleri çok daha büyük gösteren ve çekicilik katan bu görünüm takma kirpiklerle elde edilebildiği gibi, kirpik lifting uygulaması ile elde edilebilir. Fakat pratiklik ve uygun maliyet açısından bakıldığında takma kirpikler bir adım geride kalmaktadır. Kirpik lifting operasyonu da aynı sonucu verebilse de günümüzde büyük ilgi suni kirpik takviyesi üzerindedir.

Kirpik lifting işlemi takma kirpik edinmekten çok daha ucuzdur. Ortalama 8 ile 12 hafta arası kalıcılığını korur. Takma kirpikler ise daha yüksek bir ücretle maksimum 4 haftaya kadar dayanabilmektedir. Ayrıca takma kirpiklerin bakımı çok daha zordur. Takma kirpik eklentilerinin yüzünüze uygulanması yaklaşık 2 saat sürerken, kirpik lifting işlem süreci 1 saat kadar sürmektedir. Göz şeklinize, yüzünüze ve kirpiklerinizin uzunluğuna göre en uygun kirpik kıvrımını kendiniz seçebilirsiniz. Eğitimli uzmanlarımız bu konuda en iyi şekli seçmenizde size yardımcı olacaktır.

Önce üst ve alt kirpikleriniz birbirinden ayrılır ve ayrılan kirpikleriniz göz kapaklarınıza yapıştırılır. Kirpiklerinizin sabit kalması için bir kat daha yapıştırıcı uygulanır. Sonrasında ise kirpiklerinizi yumuşatacak ve kolay şekil almalarını sağlayacak bir çözelti kullanılır. Kirpiklerinizin yapışma durumuna göre bu şekilde 8 ile 12 dakika arası beklenir. Bu noktada isterseniz kirpiklerinizin boyanarak zamanın değerlendirilmesini tercih edebilirsiniz. Bu süre dolduktan sonra son bir çözelti uygulanarak işleme son verilir.
Kirpik lifting randevunuza makyajsız ve krem, yağ gibi ürünler kullanmadan gelmelisiniz. Randevudan bir hafta önce su geçirmez rimel sürmeyi bırakmanız gerekir çünkü kirpiklerinizde bıraktığı ince tabaka uzman teknisyenlerimizin işini yapmasını zorlaştırmaktadır.

Kirpik Lifting İşlem Süreci Nedir?

İşlem sonrasında 24 saat boyunca makyaj yapmaktan, kirpiklerinizi ıslatmaktan veya nemli ortamlarda bulunmaktan kaçınmalısınız. Bunun haricinde normalde yaptığınız her işlemi yapabilirsiniz. İlk gece hindistancevizi veya yüz yağı ile kirpiklerinizi alıştırmanız da tavsiye edilir. Bu noktada kirpik lifting işleminin takma kirpiklerden önde olduğu birçok durum gözlenebilir. Takma kirpik takıldıktan sonra gözlerinizi ovmanız, yüzüstü uyumanız hatta yağ bazlı ürünler kullanmanız bile yasaktır. Kirpik lifting işleminde ise böyle bir sorun yoktur. İlk günden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kirpik Lifting Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Kirpik lifting sonrası bakım takma kirpiklere göre çok daha kolaydır. Ortalama 10 hafta kalıcılığını koruyan bu işlem sonrasında varsa uzmanlar tarafından verilen yağlar ve solüsyonlar ile gece ve gündüz kirpiklerinizi yıkamalısınız. Nemli ortamlardan ve sudan 24 saat kaçınmak gerekir.

Kirpik Lifting Uygulaması Kirpik Döker mi?

Kirpik lifting işlemi sonrasında gerekli bakımlar yapıldığı takdirde kirpikleriniz kesinlikle dökülmez. Tavsiye edilen yağlar ve antibakteriyel solüsyonlar kullanıldığında kirpikleriniz gücünü en kısa sürede toparlayacak ve geçici veya kalıcı dökülmeler kesinlikle yaşanmayacaktır.

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!