Microblading Kaş Tasarımı

Microblading Nedir?

Kaşların yüz güzelliğini tamamlayan ve son derece etkili estetik bir duruşu vardır. Microblading ise 3 boyutlu kaş yöntemiyle, hem kaş şeklinden memnun olmayanlara, hem de kaşlarında seyrelme, eksik çıkma gibi sorunları olanlara fayda sağlayan son teknoloji bir tekniktir. 3D kaş yöntemi sayesinde yüz bütününe uyum sağlayan ve özellikle total göz çevresi güzelliğini tamamlayan bir kaş tasarımı yapılır.

Microblading Kaş Tasarım Süreci

Kuru ve karma ciltlerde kalıcılık oranı artarken, yağlı cilt tipleri için daha az kalıcılık görülmektedir. Deneyimli kişiler tarafından yapılması gereken hassas ve önemli bir işlemdir. Tercih edeceğiniz yerin önceki çalışmalarını, deneyimlerini ve sertifikalarını dikkate alarak tercih etmeniz çok önemli bir husustur. Ayrıca yaptıracağınız yerin temiz olup olmadığına da dikkat ediniz.

Microblading Kıl Tekniği Nedir?

Kaş tekniği ile kaşlarınızın doğallığını korurken seyrelme veya dökülme gibi problemlerden de oluşan boşlukları doldurarak kurtulabilirsiniz. Özel cihazlarla yapılmakta ve uzmanlar tarafından yüz şeklinize ve kaş tipinize göre tavsiyelerde bulunularak yapılmaktadır.

Microblading Kaş Sonrası Bakım

Microblading sonrasında kaşlara bakterilere karşı oluşturulan özel suyla gece ve gündüz bakım yapılmalıdır. Ayrıca kullanılan yastık kılıfı temiz olmalı, güneş ışınlarından olabildiğince kaçınılmalı ve nemli ortamlarda uzun süre durulmamalıdır. Uzmanlar tarafından bakım yapılmalıdır.

Microblading Kaş Tasarımı Sonrası Kabuklanma

Microblading işlemi sonrasında kaşlarınızda kabuklanma oluşması olağan bir durumdur ve aşırıya kaçmadığı müddetçe müdahale edilmez. Uzmanlar tarafından işlem sonrası kullanılması için önerilen kremler ve antibakteriyel su kullanıldığı müddetçe bir problem oluşmaz.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Döker mi?

Microblading ideal şartlar altında, yani bir uzman tarafından gerekli cihazlar ve kaliteli pigmentler kullanılarak yapıldığında kaş dökmemektedir. Fakat, yapılan işlemin amatörce yapılması ve kullanılan malzemeler bazı durumlarda kaş dökülmelerine sebep olabilmektedir.

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!